Blog kategorie
Jaki fotel dla gracza? Ranking 2023 0
Jaki fotel dla gracza 2020?

Jaki fotel dla gracza 2023?

Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że fotel gamingowy marki DXRacer jest jedynie dodatkowym gadżetem, który dedykowany jest dla ludzi, którzy posiadają ogromny zasób portfela lub zawodowo zajmują się gamingiem.  Dzięki swojej ergonomii a także niebanalnemu designowi dzisiaj fotele dla graczy cieszą się nie tylko uznaniem tej grupy graczy, lecz coraz częściej stanowią element wyróżniający się dla nowoczesnych biur. Już chyba nikogo nie powinien dziwić widok nie tylko szefa, ale i lekarza czy bankiera siedzącego w takim fotelu. Dlatego też nasuwa się pytanie dlaczego ludzie kupują takie fotele?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że spędzając długie godziny przed ekranem komputera czy też przed biurkiem fotel biurowy staje się naszym miejscem pracy. Nasz kręgosłup poddawany jest dużym obciążeniom w dosyć długim horyzoncie czasu, przez co ryzyko uszkodzenia naszych pleców rośnie. Dlatego w odpowiedzi na zwykłe fotele biurowe pojawiały się fotele gamingowe, które dzięki swojej ergonomii, możliwości regulacji w wielu płaszczyznach, pozwalając ulżyć naszym plecom. Ich konstrukcja sprawia, że pracujemy i gramy w bardziej komfortowych i zdrowych warunkach. Dlaczego więc ludzie kupują je jako fotel do komputera? Odpowiedź jest prosta, ponieważ są o wiele bardziej wygodne niż tradycyjne fotele biurowe, i o wiele bardziej trwałe.

Jaki fotel gamingowy powinienem wybrać  - jakie są trendy na rok 2023?

To chyba najważniejsze pytanie tlące się w głowie osoby zainteresowanej kupnem. Dlatego śpieszymy z odpowiedzią.  Przede wszystkim liczą się trzy rzeczy bez względu na rok: komfort, wygoda i zdrowie. Natomiast w kwestii mody w roku 2020 to mamy zdecydowanych faworytów, ale o tym za chwilę.

Po pierwsze należy zaznaczyć, że dobierając fotel powinniśmy sami określić swoje oczekiwania względem niego. Zastanowić się na czym nam najbardziej zależy i ile pieniędzy jestem w stanie zapłacić za taki fotel dla gracza.  Warto podkreślić,  że dobrej jakości fotele gamingowe, to fotele ergonomiczne, stąd decydując się na kupno takiego fotela należy liczyć się z wydatkiem min. 1000 zł w górę. Jednak sama cena nie jest wyznacznikiem dobrze dobranego fotela.

Jakie cechy powinny posiadać dobrze dobrane fotele dla graczy?

Jak można zauważyć konstrukcja tych foteli bardzo często przypomina wyglądem sportowe fotele samochodowe. Nie jest to dziełem przypadku. DX Racer zaczynał swoją produkcję od sportowych foteli samochodowych. Takie doświadczenie pozwoliło firmie przełożyć wyniki badań oraz praktykę na produkcję idealnych foteli do biura. Dzięki kubełkowemu kształtowi, fotel gamingowy utrzymuje naszą postawę w prawidłowy sposób. Nasze plecy nie męczą się tak bardzo jak przypadku zwykłego fotela biurowego.

Kierując się wyborem fotela gamingowego powinniśmy wziąć pod uwagę nasz wzrost, wagę oraz preferencje designerskie.  Bardzo ważnym jest aby za każdym razem czytać na stronie producenta lub sprzedawcy dane techniczne fotela. W opisach produktu zawsze podawane są dane dotyczące właściwej wysokości oparcia względem wysokości człowieka. Odpowiedniej głębokości i szerokości siedziska w zależności od wagi i wielkości użytkownika oraz maksymalnego udźwigu. To kluczowe, ponieważ wydając nie małą ilość pieniędzy na taki dxracer fotel, liczymy, że posłuży on nam dobre klika lat. 

Oczywiście podane powyżej cechy są absolutnym must have dobrze dobranego fotela. Dlatego też przed zakupem należy zastanowić się także nad innymi kwestiami.

Cechy dobrego krzesła gamingowego

Po pierwsze upewnij się, że oparcie jest regulowane. Tu możesz dowiedzieć się, jak wyregulować fotel. Dobrze dobrane krzesło gamingowe, powinno charakteryzować się szerokim zakresem odchylenia. W końcu będzie to miejsce, w którym spędzisz długie godziny, więc mała drzemka była by zalecana, dlatego jeśli oparcie da się odchylić do pozycji leżącej  to bardzo dobra informacja ;).

Po drugie upewnij się, że siedzisko ma regulowaną wysokość. Tutaj warto zatrzymać się na chwilę i      napisać co nieco o siłowniku do fotela. Jest on jednym z kluczowych elementów wyposażenia fotela.  Jest to element najczęściej narażony na uszkodzenia. Można powiedzieć, że jest on kręgosłupem naszego fotela, którego codziennie poddajemy nie małym obciążeniom. Stąd ważne, aby zwrócić uwagę na jego maksymalne obciążenie. Dla przykładu osoba ważąca 100 kg, która wybierze fotel  do komputera z maksymalnym udźwigiem 85 kg, nie może liczyć na to, że  krzesło wytrzyma mu długie lata. Prędzej czy później (w tym wypadku raczej prędzej), siłownik będzie nadawał się do wymiany, co generuje niepotrzebnie dodatkowe koszty i nerwy związane z wymianą uszkodzonego elementu.  Innym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest szerokość siedziska. Jeśli jesteś osobą o odrobinę szerszej posturze, wybierz siedzisko z zapasem w kwestii szerokości. Wtedy będziesz mieć gwarancję wygody i poczucie komfortu.

Po trzecie upewnij się czy fotel posiada regulowane podłokietniki. Najlepsze fotele gamingowe, to takie, w których zakres regulowania podłokietników występuje w kilku płaszczyznach (podłokietniki 3D) zarówno ich wysokości, rozstawu względem ciała czy też regulacji przód-tył. To bardzo ważne dla zapewnienia właściwego krążenia krwi w naszych rękach a co za tym idzie naszego zdrowia.

Po czwarte, sprawdź czy wybrany przez Ciebie fotel posiada dodatkowe poduszki pod kark i lędźwia. Poduszki dadzą podparcie pod najbardziej narażone na urazy części kręgosłupa. Ponadto pozwolą zapewnić Ci właściwą postawę ciała podczas wielogodzinnych sesji przed monitorem w biurze lub w domu.

Jakim materiałem powinny być obite fotele gamingowe?

Obecnie największą popularnością cieszę się fotele obite ekoskórą. Ekoskóra jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i zdecydowanie wygląda efektowniej niż fotele obite tkaniną.  Jest też wiele zwolenników foteli wykonanych z tkaniny, która także wygląda elegancko i efektownie. Mimo wszystko rodzaj obicia pozostaje kwestią gustu i to jaki fotel z materiałem obicia wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji.

Ostatnia rzecz to  wygląd i co będzie modne w roku 2023?

Designerskie meble DX Racer posiadają szeroką ofertę modeli, gdzie każdy może dopasować wymarzony fotel do swoich upodobań i preferencji kolorystycznych. A jeśli weźmiemy kolorystykę wg Pantone na rok 2023 - czyli kolor Classic Blue - to idealną propozycją będzie DXRacer Seria Drifting OH/DH61/DWB. Jednak nasi klienci często wybierają wersje czarno - czerwone takie jak DXRacer Seria Racing OH/RV131/NR. Szczególnym upodobaniem cieszą się też fotele z serii Formuła w wersji tkaninowej a w ostatnim czasie wzięcie ma też fotel DXRacer Seria Formuła OH/FE32/SW z białymi obrzeżami.

Jak widać ilość elementów na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego jest dosyć spora. Co więcej obecnie fotel gamingowy to nie dodatek do e-sportowej rozrywki, lecz konieczna inwestycja dla naszego miejsca pracy czy rozrywki. Warto przeanalizować wszystkie aspekty powyżej i zastanowić się nad nimi dłuższą chwilę. W końcu wybór takiego fotela, to wieloletnia inwestycja a co za tym idzie to troska o nasze zdrowie.  Jeżeli zadbasz o odpowiedni wybór fotela dla siebie, to możesz mieć gwarancję, że posłuży on długie lata. Dlatego też warto zainwestować w fotele, które zapewniają przede wszystkim prozdrowotne rozwiązania a nie są jedynie chwilową modą.

Ranking foteli gamingowych 2023

Początek czerwca to dobry moment na podsumowanie dotychczasowych miesięcy 2020 roku. Dlatego właśnie na początku czerwca 2020 roku sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja. Nasi Klienci udowodnili, że stawiają na najwyższą jakość, więc z tego miejsca dziękujemy za zaufanie i życzymy miłego użytkowania. Wybory naszych Klientów pokazały również, że oferowanie wielu modeli foteli, które różnią się specyfikacją, to dobra decyzja i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. W naszym sklepie każdy znajdzie fotel odpowiedni do preferencji, który nada się i do grania i do pracy biurowej. Poniżej prezentujemy piętnaście najczęściej wybieranych foteli w pierwszym półroczu 2020 roku. (Zdjęcia modeli znajdują się ponad specyfikacją)

Najlepsze fotele gamingowe - ranking 2023

Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/NR czarno-czerwone

1. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/NR czarno-czerwone

 • wysokie oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem, dwie poduszki podpierające odcinki kręgosłupa - szyjnego oraz lędźwiowego

 • design zaczerpnięty z foteli samochodów wyścigowych

 • funkcja TILT, dostosowuje wysokość fotela do wzrostu użytkownika

 • Krzesło pokryte jest materiałem typu mesh. Tkanina jest przyjemna w dotyku i dobrze odprowadza wilgoć.

 • regulacja oparcia do pozycji półleżącej

  Krzesło gamingowe DXRacer Formula OH/FD01/NG czarno-szare

2. Krzesło gamingowe DXRacer Formula OH/FD01/NG czarno-szare

 • wysokie oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem, dwie poduszki podpierające odcinki kręgosłupa - szyjnego oraz lędźwiowego

 • design zaczerpnięty z foteli samochodów wyścigowych

 • funkcja TILT, dostosowuje wysokość fotela do wzrostu użytkownika

 • Krzesło pokryte jest materiałem typu mesh. Tkanina jest przyjemna w dotyku i dobrze odprowadza wilgoć.

 • regulacja oparcia do pozycji półleżącej

  Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/N czarny do 135 kg

3. Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/N czarny do 135 kg

 • wytrzymałość - maksymalne obciążenie fotela to aż 135 kg

 • wykonanie z łatwej do pielęgnacji ekoskóry

 • stabilna konstrukcja w postaci rurowo-stalowej ramy

 • idealny do gabinetu „szefa”

 • dzięki znajdującym się w zestawie poduszce lędźwiowej oraz zagłówkowi otrzymujesz dodatkowe opcje personalizacji fotela według własnych preferencji.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FE32/SW czarno-biały

4. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FE32/SW czarno-biały

 • w zestawie zawarte są poduszki (do zdemontowania w każdej chwili) pod lędźwie oraz szyję

 • oparcie fotela to rama rurowo-stalowa

 • wytrzymały siłownik jest w stanie utrzymać obciążenie do 100 kg

 • regulowana wysokość podłokietników pozwoli zadbać Ci o prawidłowy obieg krwi w dłoniach.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RN1/NG czarno-szare

5. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RN1/NG czarno-szare

 • wykonany z tkaniny typu mesh połączonej z ekoskórą,

 • rozmiar siedziska nieco większy niż standardowy FD01,

 • wysokie oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem oraz mechanizm regulacji wysokości fotela z funkcją TILT

 • obciążenie do 90 kg.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Drifting OH/DE01/N czarne

6. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Drifting OH/DE01/N czarne

 • mechanizm TILT daje możliwość odchylenia oparcia do aż 135 stopni

 • siedzisko oparte o wytrzymały siłownik z maksymalnym udźwigiem 100 kg

 • fotel wyposażony został w poduszki pod lędźwie oraz szyję, które przez cały czas korzystania z krzesła utrzymają prawidłową postawę ciała

 • wykonany z łatwej w pielęgnacji ekoskóry.

  Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/NG czarno-szary do 135 kg

7. Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/NG czarno-szary do 135 kg

 • rekomendowany dla wyższych osób, nawet mierzących 200 cm wzrostu

 • wyposażony w podłokietnik 4D zapewniający zdecydowanie lepsze podparcie dla dłoni,

 • maksymalne obciążenie fotela to aż 135 kg

 • wykonany z łatwej w pielęgnacji ekoskóry.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/N czarne

8. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/N czarne

 • obity wytrzymałą tkaniną typu mesh

 • wysokie oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem

 • poduszka lędźwiowa jest ruchoma, co zapewnia możliwość personalizacji.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV1/NG

9. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV1/NG

 • wyższy zagłówek oraz podłokietniki 3D (regulacja dół-góra oraz pod kątem),

 • konstrukcja charakterystyczna dla serii Formuła.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV131/NW czarno-białe

10. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV131/NW czarno-białe

 • 3-wymiarowe podłokietniki i w pełni regulowane oparcie (między 90-135 stopni),

 • podstawa gwiazdy i podnośnik gazowy certyfikowany przez SGS,

 • obity tkaniną połączoną z ekoskórą,

 • zagłówek i poduszki lędźwiowe pomagają usiąść prosto i zachować dobrą postawę.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/NI czarno-niebieskie

11. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Formula OH/FD01/NI czarno-niebieskie

 • konstrukcja w postaci rurowo-stalowej ramy,

 • maksymalne obciążenie fotela to 90 kg,

 • regulacja oparcia do pozycji półleżącej, siedzisko i oparcie wypełnione pianką, regulacja wysokości podłokietników.

  Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV131/N czarne

12. Krzesło gamingowe DXRacer Seria Racing OH/RV131/N czarne

 • 3-wymiarowe podłokietniki i w pełni regulowane oparcie (między 90-135 stopni),

 • Niesamowity design zarówno z przodu jak i z tyłu fotela,

 • podstawa gwiazdy i podnośnik gazowy certyfikowany przez SGS,

 • zagłówek i poduszki lędźwiowe pomagają usiąść prosto i zachować dobrą postawę.

  Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS57/NW czarno-biały do 135 kg

13. Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS57/NW czarno-biały do 135 kg

 • rekomendowany dla wyższych osób, nawet mierzących 200 cm wzrostu,

 • maksymalne obciążenie fotela to aż 150 kg,

 • regulacja oparcia do pozycji półleżącej, siedzisko i oparcie wypełnione wytrzymałą pianką, regulacja wysokości podłokietników.

  Fotel gamingowy DXRacer Seria Iron OH/IS133/N czarny do 135 kg

14. Fotel gamingowy DXRacer Seria Iron OH/IS133/N czarny do 135 kg

 • wykonanie z łatwiej do czyszczenia ekoskóry,

 • kąt odchylenia oparcia do 135 stopni,

 • rekomendowany dla osób do 185 cm wzrostu.

  Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/NW czarno-biały do 135 kg

15. Fotel gamingowy DXRacer Seria King OH/KS06/NW czarno-biały do 135 kg

 • maksymalne obciążenie fotela to aż 135 kg

 • rekomendowany dla wyższych osób, nawet mierzących 200 cm wzrostu

 • wykonany z łatwej w pielęgnacji ekoskóry

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl