Blog kategorie
Remaster/remake/reebot w 2021 - moda na odgrzewane kotlety 0
Remaster/remake/reebot w 2021 - moda na odgrzewane kotlety

Remake, remaster, reebot – co tak naprawdę oznacza ?

Większość osób myli te terminy uważając, że wszystkie trzy oznaczają to samo. Większość ludzi kojarzy, że chodzi jedynie o nową wersję gry, która już stanieje. Jeśli jednak zaliczasz się do gamerów, warto wiedzieć czym one się różnią.

Zatem spieszę z wyjaśnieniem, że remake, remaster czy reebot oznacza nieco inny rodzaj „odświeżenia gry”. Zobacz czym się różni każdy z nich.

Remake – to lubimy najbardziej

Zdecydowanie najbardziej przychylny jestem remake’om gier. Zapamiętaj, że termin ten oznacza odtworzenie gry pod nowe standardy obecnych generacji konsol i komputerów. Gra która otrzymała swój remake często odbiega wizualnie i mechanicznie od pierwowzoru, jednak zachowuje linię fabularną.

Jeśli lubisz takie klimaty to polecam ci dobry przykład sławnej, remake’owanej gry „Resident Evil 2”. Zobaczysz jak grę zbudowano „od nowa”, zmieniając widok kamery i sterowanie. Dla mnie to niezwykle ciekawy remake.

 

Remaster – odgrzewany „kotlet” w lepszym wydaniu

Jest to w skrócie przytoczone „odgrzanie tytułu”. Wydawca najczęściej zwiększa rozdzielczość wyświetlanego obrazu pod standardy monitorów i telewizorów FullHD czy 4K. Dodatkowo, często spotykanym zabiegiem, są również nowe modele postaci, tekstur czy lepsza jakość efektów dźwiękowych.

Nie mówię, że to złe posunięcie, bo daje Ci możliwość grania w ulubioną grę w lepszym wydaniu. Jednak fani oryginałów pozostaną wierni starej grze. A niby po co trzyma się stare konsole XD. Jeśli chcesz zobaczyć zdecydowaną różnicę polecam najnowszą produkcję firmy Blizzard „Diablo 2 : Resurrected”.

Reebot – i tu cię gra zaskoczy albo rozczaruje

To odświeżenie, to nic innego jak zbudowanie gry i wątku fabularnego od nowa, w luźny sposób nawiązując do pierwowzoru. Reeboty gier zazwyczaj pokazują wątek fabularny w inny sposób tzn. Gra może posiadać postacie o tych samych imionach, lecz innych relacjach.

Jednymi z najpopularniejszych reebot’ów ostatnich lat to z pewnością nowy „Tomb Raider” czy „Doom”. Zdecydowanie cieszyły się dużym zainteresowaniem – a jakie Ty masz ulubione reeboty?

Reedycja gry - czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak! Wydawcy trafiają w ten sposób do swoich pełnoletnich odbiorców, wykorzystując tzw. „siłę sentymentu”. Prawie każdy gracz w młodości posiadał swój ulubiony tytuł, przy którym spędził wiele godzin.

Taki sentyment sprawi, że i Ty pewnie nie raz skorzystałeś z możliwości zagrania w ulubioną produkcję w wysokiej rozdzielczości. Jeśli nawet produkcja okaże się niewypałem to i tak, z pewnością, znajdą się chętni do jej sprawdzenia. Piszesz się?

Lista popularnych reedycji roku 2021

- Diablo II: Resurrected – to odświeżona wersja kultowego hack’n’slash’a spod ręki Blizzard Entertainment, oprócz wyższej rozdzielczości gra proponuję nowe modele postaci, oraz efekty graficzne przywołanych czarów.


(Źródło: ign.com)

(źródło: reddit.com)


- Crysis Remastered Trilogy – po ciepłym przyjęciu odświeżonej pierwszej części kultowej strzelanki, wydawca postanowił uraczyć nas odnowioną trylogią. Gotowy na nowo przywdziać super kombinezon ?


(Źródło: eurogamer.net)


- The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition – kolejny już remaster kultowej gry z 2011 roku, gra jest kandydatem do Plebiscytu na Grę Dekady 2011-2020 zdecydowanie smaczek dla miłośników magów i smoków. Czy powtórzy sukces również na najnowszej generacji ? Niedługo się o tym przekonamy.


(Źródło: gameskinny.com)


- Resident Evil 3 – po wielkim sukcesie drugiej odsłony i pokonaniu Mr. X, firma Capcom serwuję nam remake ukazujący wydarzenia na 24 godziny przed fabułą z części drugiej. Czas stoczyć nierówną walkę z przerażającym projektem Nemesis.


(Źródło : gamesradar.com)


- Final Fantasy VII Remake – Siódma odsłona Final Fantasy niezwykle popularnej serii japońskich gier jRPG, remake stworzony na prośbę fanów z całkiem nowym systemem sterowania i zaawansowaną grafiką 3D.


 

(Źródło: vamers.com)

(Źródło: ign.com)


- Alan Wake Remastered – odświeżona wersja horroru psychologicznego inspirowanego twórczością Stephena Kinga. Do tej pory ekskluzywny produkt posiadaczy konsoli Microsoft Xbox, już niedługo wersja odnowiona trafi w również w ręce posiadaczy Playstation.

(Źródło: ppe.pl)

DXRacer Master – zdecydowana nowość!

Jak grać to na porządnym sprzęcie, siedząc wygodnie w fotelu gamingowym, wysokiej klasy. Polecam Ci nowości w stajni DXRAcer – fotel gamingowy MASTER – już niedługo w nowych odsłonach kolorystycznych. Sprawdź

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl