Blog kategorie
Netflix w świecie gamingu? 0
Netflix w świecie gamingu?

Game Clouding – Granie w chmurze bez wydawania majątku na sprzęt

Granie w chmurze to niewątpliwie przełom w świecie gier, ale czym tak naprawdę jest i jak to rozumieć ? Otóż gra w chmurze to nic innego jak streaming obrazu, nie musisz się przejmować wymaganiami gry, jedyne czego potrzebujesz to stabilne łącze internetowe. Jakość wyświetlanego obrazu i opóźnienia w grze będą zależne od prędkości internetu. Obecnie na światowym rynku istnieje już kilka platform które oferują grę w chmurze.

 

 

 

 

 

 

 

Najpopularniejsze platformy streamingowe

Nvidia GeForce NOW - Bez wątpienią jedną z najbardziej popularnych platform do streamowania gier jest Nvidia GeForce NOW, wyróżnia się ona możliwością bezpłatnej rozgrywki w posiadane już gry. Wystarczy, że posiadasz zakupioną już grę na jednej z platform zakupowych typu Steam, lub Origin.

Gra zdalna dostępna jest na prawie wszystkich dostępnych urządzeniach. Tak, możesz grać w swoje ulubione gry komputerowe za pośrednictwem telefonu, tabletu czy telewizora z systemem android. Platforma posiada również swoją bibliotekę gier, która jest regularnie aktualizowania.

Google Stadia – Propozycja od światowego giganta, w odróżnieniu od konkurenta nie daje możliwości grania w tytuły które już posiadasz. Platforma posiada swój własny sklep w którym możesz zakupić produkt.

Sama rozgrywka jest bezpłatna w rozdzielczości Full HD, jeśli natomiast interesuje Cię gra w 4K, możesz zakupić dostęp do wersji PRO (1szy miesiąc gratis) oprócz wyższej rozdzielczości, jako benefit otrzymasz również dostęp do darmowych gier, które są regularnie dodawane co miesiąc.

Xbox Game Pass – Płatna usługa Microsoftu zawierająca dostęp do ponad 100 gier. W przeciwieństwie do poprzedników na początku dedykowana była wyłącznie dla posiadaczy konsoli Xbox, obecnie dostęp do biblioteki posiadają również użytkownicy komputerów osobistych.

Game Pass znalazł się na liście platform ponieważ również daje możliwość grania w chmurze na innych urządzeniach w ramach posiadanego abonamentu.

PlayStation Now –  Usługa niestety oficjalnie jeszcze nie jest dostępna w Polsce, ale udostępnia odpłatnie dostęp do setek gier wliczając ekskluzywne gry na wyłączność Playstation.

Można w nie zagrać nie tylko na konsoli, ale również na komputerze, jedyne czego potrzebujesz to pad od konsoli PS4. Każda gra w bibliotece jest ograniczona czasowo tzn. posiada termin ważności po którym wygasa.


Zalety i wady grania w chmurze

Zalety – bez wątpienia największą zaletą grania w chmurze jest brak konieczności posiadania budżetowego sprzętu, praktycznie na każdym urządzeniu masz możliwość odpalenia najnowszej gry w maksymalnych ustawieniach graficznych. Cyberpunk w maksumaly

Wady – Jeśli nie posiadasz dostępu do stałego szeroko pasmowego łącza internetowego, całkiem możliwe, że zauważysz spadki rozdzielczości i opóźnienia w rozgrywce. Wymagany jest stały dostęp do internetu. Niestety w przypadku awarii internetu, gra również nie będzie możliwa. Kolejny minus to konieczność płatnej subskrypcji, żeby móc prowadzić swobodną rozgrywkę, niektóre platformy umożliwiają grę bez dodatkowych opłat, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami (czas gry, rozdzielność wyświetlanego obrazu)


Jeśli już zdecydujesz się na skorzystanie z jednej z usług gry w chmurze, nie zapomnij o wyposażeniu swojej jaskini gracza! Na pewno przyda Ci się biurko gamingowe i wygodny fotel. Sprawdź naszą ofertę.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl