Blog kategorie
Jak wyregulować fotel biurowy? 0

Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej często skutkuje bólem kręgosłupa. Następstwa podobnych zaniedbań mogą być niestety dość nieprzyjemne i trudne w leczeniu. Ból nie sprzyja produktywności, dlatego często konieczna jest nawet zmiana pracy! Jak temu zapobiec? Warto zacząć od prawidłowego wyregulowania fotela.

Fotele biurowe podstawą efektywności pracy

Gdy chodzi o pracę siedzącą konieczny jest odpowiedni fotel biurowy. Nadmierne obciążenie różnych partii kręgosłupa prowadzi do trwałych uszkodzeń. Pracownik, który zmaga się z bólem nie jest produktywny. Powodem chorób kręgosłupa jest nieodpowiednia pozycja siedząca. Osiem godzin podtrzymywania nieodpowiedniej postawy, szkodliwej dla zdrowia, zawsze skutkuje tak samo. Wysokiej jakości fotel do komputera zapewnia podparcie odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa. Dlatego miejsca pracy powinny być zaaranżowane w sposób ergonomiczny. Ponadto fotele biurowe wyposażone są w podłokietniki, dzięki czemu można odciążyć górne partie kręgosłupa, barki, a także nadgarstki. Im więcej podobnych elementów, tym lepiej można zadbać o stawy, mięśnie i kręgosłup. Dobrym wyborem są także fotele z podnóżkiem

Fotele ergonomiczne DXRacer

Fotele biurowe ergonomiczne zapewniają znakomity komfort. Każdy element, od materiałów po elementy wykończeń powinien być niezwykle funkcjonalny. Dlatego jakościowe krzesła biurowe pokryte są materiałami łatwymi w czyszczeniu. Zwłaszcza krzesło do komputera, które użytkowane jest przez wiele godzin, powinno być uzupełnione o trwałe obicia z oddychających tkanin. Fotele biurowe często wyposażone są także w kółka, aby ułatwić ich transportowanie w dowolne miejsce pomieszczenia. W dodatku krzesło biurowe często służy co najmniej kilku osobom. Z tego względu powinna być możliwa regulacja każdej z części fotela. Regulowane fotele DXRacer to jedna z najlepszych opcji na rynku, ponieważ można perfekcyjnie dostosować oparcie do kręgosłupa. Ogromne znaczenie ma także odpowiednio wyregulowana wysokość siedziska. 

Regulacja krzesła biurowego

Warto zastosować się do tych kilku wskazówek, które na pewno pomogą dobrze wyregulować krzesło biurowe dla odpowiedniego podparcia różnych części ciała:

  • Regulacja wysokości siedzenia - fotel biurowy powinien być ustawiony na takiej wysokości, by stopy opierały się swobodnie o podłoże. Należy przy tym pamiętać, aby kąt nachylenia w kolanach wynosił 90 stopni. 
  • Oparcie kręgosłupa - oparcie należy wyregulować tak, aby zapewnić podparcie części lędźwiowej oraz minimum 2/3 części piersiowej kręgosłupa. Jeśli podparta będzie wyłącznie część górna kręgosłupa, fotel nie zapewni odpowiedniej profilaktyki. Dlatego fotele ergonomiczne są wyposażone w odpowiednio wyprofilowane oparcie, przypominające kształtem ludzki kręgosłup; 
  • Regulacja podłokietników - ręce powinny być zgięte w łokciach pod kątem około 90 stopni. Podłokietniki powinny być jednak ustawione na tyle nisko, by podczas pracy przy komputerze znajdowały się pod blatem biurka. Podłokietniki, które blokują dostęp do biurka powodują wymuszone zgięcie kręgosłupa;
  • Głębokość siedziska - cała część udowa powinna znajdować się na siedzisku, aby nogi swobodnie opadały. W tym celu należy dobierać fotele biurowe ergonomiczne o optymalnej głębokości siedziska. 

Odpowiedni fotel DXRacer to najważniejsza forma profilaktyki chorób kręgosłupa. W dodatku taki fotel komputerowy zapewnia komfortowe warunki pracy. Dzięki temu każda praca może postępować sprawnie oraz efektywnie.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl