Blog kategorie
Jak wybrać fotel gamingowy? 0

Jak wybrać fotel gamingowy?

Fotel gamingowy to absolutnie obowiązkowy element w pokoju każdego zapalonego gracza. Jego odpowiednia jakość warunkuje komfort podczas gry oraz zmniejszenie ryzyka pojawienia się ewentualnych wad postawy lub bóli stawów w przyszłości. Jednak jaki fotel dla gracza warto wybrać najlepiej?

Fotel gamingowy - niezbędny element pokoju gracza

Odpowiednie krzesło dla gracza to gwarancja wygody podczas prowadzenia elektronicznej rozgrywki, a także zabezpieczenie kręgosłupa dziecka przed powstawaniem wad postawy wynikających z nieprawidłowej pozycji utrzymywanej przez wiele godzin. Osoby, które jednak grają sporadycznie, a czas jednorazowej gry nie przekracza dwóch godzin, w pierwszej chwili nie koniecznie dostrzegą zauważalną różnicę pomiędzy tradycyjnymi fotelami biurowymi a produktem, jakim jest specjalistyczne krzesło gamingowe. Różnice są jednak znaczące, a rodzaj krzesła dopasowany musi zostać zarówno do wieku osoby, jak i długości czasu poświęcanego zwykle na rozrywkę. Czym przede wszystkim różni się fotel gamingowy od tradycyjnego fotela biurowego? Główna różnice dotyczą designu, gdyż fotele do grania tworzone są w taki sposób, aby zapewniać jak najlepszą dynamikę ruchu, a także komfort. Odznaczają się konstrukcją kubełkową, dzięki której nawet wiele godzin spędzonych przed komputerem nie wpływa na powstanie bólu kręgosłupa. Oczywiście różnicą jest także cena, gdyż profesjonalny fotel gracza, ze względu na wykorzystane elementu oraz materiały, kosztuje więcej. 

Krzesło gamingowe a ergonomia

Jak wiadomo, wykonywanie czynności w grze, czy przechodzenie misji to kwestia długotrwała i niezwykle precyzyjna. Wymaga nie tylko przemyślanej strategii, ale także odpowiednich kroków, które często bywają spontaniczne. Fotele dla graczy zapewniają więc odpowiedni poziom mobilności oraz wygodę. Dodatkowo wielu producentów decyduje się na zastosowanie specjalnych zagłówków oraz miejsc na trzymanie rąk, dzięki czemu gracz może spędzać długie godziny na grze bez ryzyka powstania wady postawy. Ergonomiczna konstrukcja doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju rozgrywek. Czym jeszcze charakteryzują się najlepsze fotele do gier? Ich ostateczny kształt to wynik dopracowania niemal każdego detalu. Wiele egzemplarzy posiada dodatkową regulację podłokietników. Kształt takiego fotela zbliżony jest wyglądem do litery “S”. W niektórych modelach istnieje wyłącznie możliwość regulacji wysokości, natomiast w innych możliwa jest także regulacja siedziska, oparcia, podnóżka, a także podłokietników. 

DX Racer - idealny fotel dla graczy

Fotele gamingowe tworzone są w taki sposób, aby zapewniać dobre dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających graczy. Dostępne warianty różnią się między sobą konstrukcją, materiałem wykończeniowym, zakresem wysokości siedzenia, maksymalnym obciążeniem, a także funkcją podłokietników. To bardzo ważne, aby model dopasowany był zarówno do potrzeb, jak i wieku gracza - zwłaszcza jeśli mowa o dzieciach. Rodzice powinni więc odpowiedzialnie podchodzić do kwestii związanych z wyborem takiego rozwiązania. Fotel gamingowy to produkt, który może być wykorzystywany przez wiele lat. Zakup nieco droższego oraz jednocześnie bardziej funkcjonalnego mebla umożliwia stopniowe dopasowywanie się do konkretnych potrzeb i wymagań użytkowników w każdym wieku. Można więc wysnuć wniosek, że warto zainwestować w dobrej jakości fotel gracza - pozwala to bowiem nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z komputera, ale dba o zachowanie prawidłowej postawy oraz wyrabianie zdrowych nawyków.

Jaki fotel gamingowy?

Jeśli zastanawiacie się jaki wybrać fotel gamingowy - to odpowiedź wcale nie jest prosta. Z jednej strony na pierwszym miejscu kierujemy sie własnym gustem i tym co nam się podoba. To nasze emocje sprawiają, że po zobaczeniu reklamy czy zdjęcia lub filmu z produktem też chcemy taki fotel mieć. Potem zastanawiamy się nad właściwymi parametrami technicznymi takimi jak wzrost i waga. To bardzo ważne bo fotel należy dobrać do własnej sylwetki co przełoży się w późniejszym czasie na nasz komfort siedzenia. Dopiero na samym końcu sprawdzamy jakimi mechanizmami dysponuje nasz fotel - dla przykładu powinien mieć regulowane oparcie, ruchome podłokietniki - najlepiej 3d czy też poduszki podpierające najważniejsze obszary kręgosłupa.

Jaki fotel gamingowy wybrać dla siebie?

Przede wszystkim dopasowany pod kątem wzrostu i wagi. Następnie warto sprawdzić z czego zrobiony jest fotel. Na rynku dostępnych jest wiele przebojowych i udających markowe foteli gamingowych, których jakość nie do końca jest pewna. DX Racery to fotele, które poza płytą wykonaną ze sklejki posiadają stalową ramę wewnątrz fotela co sprawia, że są takie trwałe. Ponadto w każdym miejscu siedziska posiadają piankę wysokoelastyczną, która zapewnia komfort. Ostatnią rzeczą to wybór pomiędzy ekoskórą i tkaniną - to już jest kwestia gustu. Jeśli mamy te tematy ogarnięte pozostaje to co najprzyjemniejsze wybór serii oraz koloru. To uwielbiamy najbardziej. A wy?

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl