Blog kategorie
Jak ustawić fotel gamingowy? 0

Krzesło gamingowe a jego regulacja

Dlaczego mechanizm regulacji krzesła jest tak ważny? Dzięki niemu można utrzymać prawidłową postawę ciała podczas prowadzenia wielogodzinnych rozgrywek. Fotele dla graczy powinny więc być wyposażone przede wszystkim w takie właśnie mechanizmy. Liczy się nie tylko dobranie odpowiedniego kształtu i koloru mebla, ale również opcje pozwalające na regulację jego ustawień. Wybierając fotel dla gracza, należy mieć na uwadze to, jak długo zamierzamy spędzić czas przed komputerem. Jeżeli czas ten będzie wynosił do dwóch godzin dziennie, wówczas w zupełności wystarczy mechanizm podstawowy wraz z obrotową podstawą jezdną oraz oczywiście stabilnym podparciem odcinka lędźwiowego. Spędzając przed komputerem około 4 godziny, warto zdecydować się jednak na nieco bardziej zaawansowane technologie, takie jak CPT, Ergon UP czy Ergon 2L. W takim przypadku sprawdzi się fotel DX Racer wyposażony w regulację głębokości siedziska oraz blokadę oparcia w wybranej przez gracza pozycji. Siedząc przed komputerem około 6 godzin dziennie, należy przede wszystkim robić częste przerwy i odchodzić od biurka, a także wybierać mechanizmy, takie jak Multiblock, czy Ibra oraz modele dostępne są z opcją swobodnego kołysania lub blokadami fotela w wybranej pozycji. 

DXRacer - najlepsze fotele do grania

Główną domeną marki DXRacer jest dbałość o zachowanie wysokich parametrów poszczególnych mechanizmów oraz oferowanie najwyższej jakości. Fotele do gier  należy dobierać względem możliwości oraz potrzeb. Ogromny wybór asortymentu umożliwia dobór krzesła, które zadba o komfort użytkownika, pozwalając na przyjemne spędzanie czasu, bez ryzyka pogłębiania wad postawy. Wybór fotela gamingowego nie powinien być decyzją impulsywną, gdyż jego jakość oraz zastosowane mechanizmy mają ogromny wpływ na zdrowie osoby, która będzie go użytkować. Fotele DX Racer oparte są na różnorodnych technologiach, umożliwiających wsparcie zarówno dla profesjonalnych e-sportowców, jak również hobbystycznych graczy amatorskich. Ważne, aby zasiadając do gry stopy swobodnie dotykały podłoża, a plecy od odcinka lędźwiowego do szyjnego miały zapewnione podparcie.

Fotel gamingowy - element, który zadba o Twoje zdrowie

Bez względu na to, czy krzesło dla gracza wybierane jest dla dziecka, czy dla osoby dorosłej, bardzo ważne jest w tym przypadku uwzględnienie funkcji pozwalających zatroszczyć się o zdrowie. Przedstawione powyżej przedziały czasowe przed komputerem powinny być wskazówką dla osoby poszukującej fotela dla gracza, dzięki czemu możliwe będzie zapewnienie sobie bezpieczeństwa oraz oczywiście komfortu podczas często długotrwałych rozgrywek. Krzesło gamingowe można dobrać z podnóżkiem lub bez - w zależności od tego, jakie ustawienie nóg jest dla nas najwygodniejsze. Dlaczego wybór i ustawienie fotela gamingowego są tak istotne? Dobranie nieodpowiedniego egzemplarza może przyczynić się do występowania bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a także w okolicy barków oraz szyi. Może to niestety prowadzić do powstawania zwyrodnień oraz nieprzyjemnych powikłań. Fotele gamingowe mają przede wszystkim za zadanie utrzymywać ciało w wygodnej i zdrowej pozycji, nie krępując tym samym ruchów. Przekłada się to na osiąganie lepszych wyników oraz samopoczucia.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl