Blog kategorie
Czy warto zainwestować w markowe krzesło obrotowe? 0
Czy warto zainwestować w markowe krzesło obrotowe?

W nadmiarze natłoku zajęć oraz coraz szybszego życia, również nasze pociechy (zarówno te mniejsze jak i większe) codziennie narażone są na pogorszenie stanu swojego zdrowia. Spędzając godziny w szkolnej ławce oraz odrabiając przy biurku zadania domowe czy spędzając wolny czas przed komputerem, kręgosłup młodzieży codziennie poddawany jest dużym obciążeniom. Uwzględniając nie zawsze dobrą postawę, o kontuzję tak ważnego elementu naszego ciała jakim jest kręgosłup nie trudno. Dlatego drogi rodzicu warto zastanowić się czy warto zainwestować w krzesło obrotowe dla młodzieży, które pomoże zadbać o prawidłową postawę naszych dzieci? Markowe fotele gamingowe mogą spełnić tę rolę.

Spis treści:

 

ergonomiczne krzesło do biurka

Tanie a markowe fotele

Chyba każdy się zgodzi, że fotel obrotowy poprawia komfort pracy czy rozrywki przy biurku. Tylko jaki fotel  obrotowy dla młodzieży wybrać?  Czy może zainwestować w markowe krzesło obrotowe czy jednak tańszy zamiennik z marketu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Zaletą tanich foteli obrotowych dla młodzieży jest niewątpliwie ich cena. I właściwie na tym można by zakończyć wymienianie pozytywnych aspektów przemawiających za kupnem takiego produktu. Z reguły tanie fotele, wykonane są ze słabej jakości materiałów. Często i dosyć szybko zastosowane w nich plastikowe elementy łamią się, a materiał z którego obszyte jest siedzisko i oparcie bardzo może się przecierać. Jednak to nie jest najistotniejsza słaba strona.

Najwięcej różnic jest jednak w tym czego nie widać. Przede wszystkim stelaże tanich foteli wykonane są jedynie ze sklejki. Sklejki, która bardzo często pęka, a siłowniki nie są dostosowane do gabarytów osób siedzących na krześle, w wyniku czego bardzo szybko psują się. Ponadto w tanich fotelach, mamy możliwość regulacji  wysokości siedziska, i to tak naprawdę tyle. Fotele nie posiadają regulowanych poduszek lędźwiowych oraz szyjnych, przez co postawa naszych pleców nie jest utrzymywana prawidłowo, nie posiadają regulacji wysokości podłokietników czy też możliwości regulacji odchylenia oparci fotela.

A markowe fotele gamingowe?

Dobrej jakości krzesła obrotowe to z reguły markowe, ergonomiczne fotele dla graczy tzw. fotele gamingowe czy krzesła gamingowe. Są one zaprojektowane, z myślą o komforcie ich użytkowników, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie niszczą bardzo szybko, dlatego potrafią posłużyć długie lata. Jednak w parze za lepszym wykonaniem idzie też jego cena. Nie ma co ukrywać, że jest ona wyższa niż w przypadku foteli z marketów (dobrej jakości, markowe fotele gamingowe kosztują od jednego do nawet kilku tysięcy złotych), jednak są one warte swojej ceny. Dlaczego? Ich konstrukcja jest ergonomiczna, z reguły w kubełkowym kształcie, dlatego idealnie sprawdzają się zarówno podczas odrabiania lekcji czy tez rozrywki przed komputerem.

fotel kubełkowy do komputera

Jednak jeśli zdecydujemy się na zakup takiego krzesła obrotowego dla młodzieży, to na co należy zwrócić uwagę?

Markowe fotele gamingowe - kilka kluczowych informacji:

  1. Stelaż. Wysokiej jakości fotel powinien cechować się metalową konstrukcją. Wtedy mamy pewność, że po kilku latach użytkowania, stelaż nie pęknie.  Sprzedawcy dobrych markowych foteli jak np. DXRacer Polska na takie stelaże udzielają dożywotniej gwarancji.
  2. Siedzisko. Powinno być na tyle głębokie, aby udało się podeprzeć na nim ok ¾ długości naszych ud oraz na tyle szerokie abyśmy mogli swobodnie się w nim zmieścić.  Dobre siedzisko powinno być wyprofilowane tak, by lekko opadać w dół i umożliwiać swobodny przepływ krwi.  Uciskanie ud przez krawędź siedziska jest nie tylko niewygodne, ale też powoduje drętwienie nóg.  Standardowo powinno mieć też możliwość regulacji jego wysokości. Co ważne dobierając odpowiednie dla siebie lub naszego dziecka siedzisko, powinniśmy uwzględnić wagę osoby. Wiąże się to z siłownikiem, który służy za podnoszenie lub jego opuszczanie. Każdy siłownik  ma swój maksymalny udźwig. Dla przykładu jeżeli osoba waży 85 kg a siłownik ma max. udźwig 90 kg to jest to prawidłowy dobór, natomiast osoba która waży 100 kg a udźwig to tylko 90 kg nie będzie mogła długo cieszyć się komfortem takiego fotela.  
  3. Oparcie. Musi być na tyle wysokie aby, idealnie pasowało do naszego wzrostu. Powinno sięgać powyżej długości łopatek, i dodatkowo posiadać wmontowane lub dodane dodatkowe poduszki pod lędźwie i szyję dzięki czemu kręgosłup będzie cały czas w odpowiedniej pozycji. Co więcej powinno mieć możliwość regulacji kąta nachylenia (siedzenie długich godzin w jednej pozycji na fotelu nie jest zalecenie przez lekarzy, dlatego warto co jakiś czas zmienić kąt oparcia  w  fotelu).
  4. Podłokietniki. Powinny mieć przynajmniej możliwość regulacji wysokości. Odpowiednio dobrana wysokość podłokietników poprawia proces krążenia krwi do naszych dłoni, Oczywiście im więcej możliwości regulacji ,(np. kąt nachylenia gór-dół, odchylenia na zew. I do wew) jeszcze bardziej poprawi się komfort jego użytkownika.  
  5. Materiał. Markowe krzesła obrotowe, powinny cechować się wysoką jakością wykończenia. Często obite są ekoskórą lub skórą naturalną czy wysokiej jakości materiałem. Wszelkiego rodzaju plastiki wykonane są wysokiej  jakości tworzyw takich jak poliuretan czy kauczuk.  Co więcej w markowych krzesłach obrotowych, oparcie i siedzisko   wypełnione są pianką o wysokiej sprężystości. Jeśli wynosi ona 50-60 kg/m3, użytkownik ma pewność, że wybrał fotel, który jest bardzo dobrej jakości wykonania.

Znając już wszystkie za i przeciw zarówno foteli z marketu jak i tych markowych, można odpowiedzieć na pytanie czy warto zainwestować w markowe krzesło obrotowe?

Markowe fotele gamingowe zostaną z nami przez lata

Kwestia wyboru jest oczywiście sprawą indywidualną, oraz podyktowana jest głównej mierze ceną oraz własnymi preferencjami.  Jednak nie od dziś wiadomo, że bardzo często decydując się na wybór markowego fotela, wybieramy wysoką jakość wykonania. To trochę podobnie jak w przypadku wybory samochodu. Decydując się na wybór Mercedesa, klienta wie, że zapłaci za niego  o wiele więcej niż za każdy inny samochód, jednak jakość wykonania oraz powszechnie panująca opinia milionów klientów, skłania go do zakupu właśnie tego a nie innego modelu. I tak samo należy rozpatrywać wybór fotela obrotowego. Jeżeli zdecydujemy się wydać większą sumę pieniędzy na markowy fotel gamingowy, to mamy pewność, że posłuży nam on o wiele dłużej niż rok czy dwa, a w razie ewentualnej awarii jakiegoś podzespołu, dostawca takiego fotela zapewni nam część zamienną co wiąże się brakiem konieczności ponownego udania się do marketu i wydania znowu określonej sumie pieniędzy. Co więcej, w przypadku fotela ergonomicznego, dbamy o nasze zdrowie i komfort, a nie od dziś wiadomo, że na zdrowiu oszczędzać nie należy.


Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl