Blog kategorie
Czy istnieją fotele dla graczy konsolowych? 0
Czy istnieją fotele dla graczy konsolowych?

Czasy kiedy pecetowcy i konsolowcy toczyli wielką wojnę o to, która platforma ma lepsze osiągi i większą bibliotekę gier, prawdopodobnie już minęły albo właśnie mijają. Elementów wspólnych między tymi grupami jest sporo, a często w ogóle się przenikają, więc nie ma po co kruszyć kopii. W końcu przede wszystkim chodzi o radość płynącą z wirtualnej rozrywki!

Wraz z rozwojem e-sportu rozwinęły się branże związane nie tylko z game developingiem, ale właśnie te pokrewne do grania samego w sobie i jej strony użytkowej. Stąd rozmaite klawiatury dla graczy, specjalne mysze, podkładki czy dedykowane kontrolery. Powstały biurka, które również mamy swojej ofercie, jak również główni bohaterowie tego artykułu, czyli gamingowe fotele. Jednak dla kogo właściwie są i czy zastosowanie znajdą jedynie u graczy komputerowych? Najpierw zastanówmy się, jaka jest różnica między graniem na komputerze i konsoli. Ktoś może wskazać, że w jednym przypadku mamy do czynienia z klawiaturą i myszką, a w drugim jest to pad. Owszem, to wyjściowe rozróżnienie wciąż obowiązuje, jednak coraz więcej osób gra na komputerze za pomocą kontrolerów. Wówczas znajdujemy się właściwie w tej samej sytuacji. Dlatego fotele dla graczy konsolowych istnieją dokładnie na tej samej zasadzie, co fotele gamingowe do długich sesji przed komputerem. Taka konstrukcja sprawdza się po prostu w obu przypadkach. Ktoś może powiedzieć, że na konsoli o wiele częściej zdarza się grać będąc umoszczonym na kanapie, jednak można to zrewanżować tym, że równie dobrze można grać na laptopie leżąc w łóżku. W przypadku kiedy skupiamy się na grze online, fotel wygra. Zresztą wystarczy spojrzeć na środowisko e-sportowe - czy konsola czy komputer stacjonarny - zawodnicy siedzą na profesjonalnych, wygodnych fotelach gamingowych. Właśnie taki typ foteli można znaleźć w naszej ofercie.

Fotel dla gracza konsolowego - to określenie może być mylące

Fotel dla gracza konsolowego to właściwie fotel dla gracza. Po prostu. Dlatego na pytanie, jaki fotel dla gracza konsolowego będzie odpowiedni, śmiało możemy odpowiedzieć, że każdy z naszej oferty. Wynika to po prostu z ich specyfikacji. Posiadają regulacje siedziska, oparcia i podłokietników, dzięki odpowiednim siłownikom mogą utrzymać duży ciężar, a ich konstrukcja może spełniać wymogi dla osób bardzo wysokich, dzięki czemu jest nim równie komfortowo i nie czują dyskomfortu wynikającego ze zbyt małego fotela. Do wyboru jest naprawdę sporo modeli i modyfikacji w ich obrębie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To z kolei wywołuje kolejne pytanie - mianowicie: czym kierować się przy wyborze fotela?

Czym należy się kierować, kiedy wybieramy fotel dla gracza konsolowego?

Przede wszystkim należy kierować się tym, czego oczekujemy od fotela. W ofercie DXRacer znajduje się mnóstwo rozmaitych modeli, które różnią się specyfikacją - nie tylko cenową. Dlatego przygotowaliśmy wygodną listę, w której znaleźć można określone fotele.
W tych seriach znajdziesz ekonomiczne fotele gamingowe BASIC:

Dla osób wysokich lub o zwiększonej wadze mamy w ofercie fotele gamingowe XXL. Wybrane serie posiadają modele o specjalnie ukształtowanym siedzisku i odpowiednim siłowniku:

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl