Blog kategorie
Biurko ergonomiczne do komputera - jakie ma funkcje? 0
Biurko ergonomiczne do komputera - jakie ma funkcje?

Wykorzystując przyzwyczajenia pracowników biurowych oraz ich sposobów pracy przy biurku powstało zagadnienie ergonomii. Ergonomia ma na celu badanie i analizowanie pracy w celu zapewnienie jej niezbędnego bezpieczeństwa, komfortu i braku urazów w przyszłości. W badaniach tych również brana jest pod uwagę wygoda pracownika biurowego, ze względu na to że to On (czyt. pracownik) będzie na miejscu pracy. Częstą praktyką jest wykorzystywanie indywidualnego podejścia do użytkownika. Sprawia to, że biurka z elektryczną regulacją wysokości do komputera pozwalają spełnić te wymagania. Podejście nie ekonomiczne jak i drogie, byłoby tworzenie mebla na indywidualne zamówienie użytkownika, dlatego takie biurka mają możliwości dostosowania wysokości blatu roboczego. Biurko personalizowane dla każdego z osobna, lecz tym sposobem zalicza się ta do kategorii biurko premium.

Czym jest biurko ergonomiczne z regulacją wysokości?

Biurka elektryczne do komputera ostatnimi czasy zyskują na popularności, nie tylko ze względu na przyspieszony okres wprowadzania ludzi w tryb zdalnej pracy, ale również poprzez komfort pracy w przestrzeni biurowej. Wykorzystując indywidualne predyspozycje każdego człowieka, nie można dopasować jednego mebla do każdego. Dlatego powstały ergonomiczne biurka z elektryczną regulacją wysokości. Pozwalają one tym samym na dopasowanie mebla do jednostki. Wysokość użytkownika ma wpływ na wysokość blatu roboczego, gdyż biurka z elektryczna regulacją wysokości mają możliwość podniesienia blatu i dostosowania go do wysokości wzroku pracownika biurowego. Pozwala to tym samym na zapobiegnięciu bólu pleców i szyi przy biurku. Ergonomiczne biurko komputerowe pozwala na dostosowanie swojego miejsca pracy w sposób komfortowy i efektywnie wykonywanie swojej pracy.

Dla kogo są solidne biurka ergonomiczne?

Elektryczne biurko sprawdzi się najlepiej dla osób, które wykonują swój zawód przy komputerze. Najlepsze biurka z regulacją pozwalają na regulacje wysokości blatu w łatwy sposób. Dzięki czemu spędzenie 8 godzin przed ekranem monitora nie będzie problematyczne. Zaleca się częste zmiany pozycji przy biurku w celu zapobiegnięciu bólu pleców i szyi. Biurko regulowane elektrycznie pozwala na dostosowanie wysokości przestrzeni, w której wykonuje się swoje codzienne prace. Podniesienie maksymalnie biurka najczęściej pozwala użytkownikowi być w pozycji stojącej. Solidne biurko z blatem ergonomicznym przy takiej wysokości nie straci na jakości i stabilności. Osoby, którym brakuje ruchu wybierają również rozwiązania zamontowania bieżni pod biurkiem. Takie działanie pozwala na połączenie pracy siedzącej z ruchem nie tracąc przy tym efektywności w codziennych zadaniach. Biurko z regulacją dostosuje się do osób niskich jak i również ponadprzeciętnie wysokich, dlatego to mebel dla każdego.

Biurko elektryczne

Jakie biurko ergonomiczne do komputera?

W celu wyboru najodpowiedniejszego mebla należy zwrócić uwagę na jego wady jak i zalety biurka, tak aby idealne biurko służyło przez długie lata. Takie meble nie są kupowane tylko w jednym celu, do komputera, ale również jest to idealne biurko do nauki lub biurko dla dzieci, które spędzają czas przed komputerem lub książkami. Nie wiesz jakie biurko będzie dla Ciebie odpowiednie? Przedstawimy tutaj wszystkie zalety i wady.

Zalety biurka regulowanego, jak i jego wady

Nowoczesne rozwiązania technologiczne często natykają się na problemy z zaakceptowaniem ich w przestrzeni użytkowej u standardowego użytkownika. Przyzwyczajenie i brak chęci korzystania z biurka z regulacją wysokości może być spowodowane brakiem chęci zmian i przyzwyczajeniem do obecnego stanu pracy. Biurko elektryczne nie jest odbierane jako coś niezbędnego, a wręcz przeciwnie, jako niepotrzebny gadżet. Solidne elektryczne biurko również może odstraszyć klientów swoją ceną, lecz w tym przypadku cena idzie również z jakością i użytecznością.

Zalety biurka regulowana

Zalety biurka ergonomicznego

 • Poprawa aspektów życiowych poprzez lepsze dostosowanie warunków pracy
 • Zakres regulacji wysokości blatu na poziomie 50cm
 • Zwiększenie efektywności swojej pracy
 • Indywidualne dopasowanie biurka
 • Solidne biurko regulowane
 • Możliwość pracy w pozycji stojącej, możliwość zamontowania bieżni
 • Trwałe biurko dzięki wykorzystania lepszych materiałów, oferujemy wyższą jakość mebla

Wady biurka elektrycznego

 • Niechęć do zmian może spowodować długie dostosowywanie się do nowoczesnego biurka
 • Koszt zakupu biurka z elektryczną regulacją wysokości jest znacznie wyższy
 • Złe dostosowanie ustawień biurka może pogorszyć zdrowie osoby

Jak dobrać ustawienia do biurka z regulacją wysokości?

Dopasowanie biurka elektrycznego ma za zadanie ustawienie go do indywidualnych wymagań osoby, która będzie przy nim spędzać czas. Wysokiej jakości blat również przy zwykłym biurowym meblu można uzyskać, lecz nowoczesne biurka pozwalają na ich poruszanie względem płaszczyzny. Solidne biurko regulowane elektrycznie jest podstawą do komfortowej i długiej pracy przy biurku. Przedstawione zasady są dla użytkownika, który musi je spełnić, aby prozdrowotne biurko regulowane miało sens.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając biurko elektryczne? W celu poprawnego ustawienia biurka należy pamiętać o kilku najważniejszych elementach:

 • Oczy znajdowały się minimum 50cm od ekranu monitora, pozwoli to na zmniejszenie szybkości męczenia się oczu przy pracy.
 • Ustawienie ekranu w linii prostej wzroku. Zapobiega to siedzeniu w pozycji zgarbionej i obciążeniu pleców.
 • Ułożenie biurka na wysokości, aby przedramiona leżały swobodnie na blacie.
 • Wysokość siedziska przy biurku powinno dać możliwość swobodnego opadania nóg i trzymania stóp na podłodze

Ergonomiczne biurko

Nie wiesz jakie biurko będzie dla Ciebie odpowiednie ?

Wykorzystując możliwości jakie daje nam obecnie internet możemy wybrać i zaaranżować przestrzeń jak tylko chcemy. Niekiedy w przypadku tak dużego wyboru człowiek może poczuć się zagubiony, aby wybrać coś dla siebie, dlatego przedstawiamy tutaj ergonomiczne biurko komputerowe.

W przypadku Biurko Gamingowe Komputerowe DXRacer R2 szerokość 140cm pozwala na wyeliminowanie dodatkowych kosztów na podkładkę, gdyż jest pokryta materiałem, który idealnie dostosowuje się do poruszania po niej myszką bez zakłóceń. Wykorzystanie organizera na kable, który znajduje się w każdym modelu biurek z DXRacer, pozwala na uporządkowanie przestrzeni wokół biurka. Zachowanie porządku i czystości wpływa pozytywnie na komfort pracy i czas spędzony przy nim. Duża powierzchnia robocza pozwala nadać mu nie tylko zastosowanie do korzystania na nim z komputera, ale i innych czynności jak nauki czy chociażby pracy z dokumentami.

Godnym polecenia, jak i osobistym faworytem, jest Biurko Gamingowe DXRacer R4 elektryczna regulacja wysokości ze względu na możliwość podnoszenia go z zakresem regulacji wysokości 50 cm od najniższego poziomu do najwyższego. Dzięki czemu nie ma problemu korzystania z niego również na stojąco.

Dlaczego warto wybrać elektrycznie regulowane biurko DXRacer?

Podsumowując wybór odpowiedniego solidnego biurka ergonomicznego nie jest impulsywną decyzją, a raczej przemyślanym planem. Nie tylko ze względu na koszt takiego zakupu, ale również na odpowiedni wybór. Z wyborem najlepszego biurka ergonomicznego najlepiej się wstrzymać i wykonać to po przeanalizowaniu opcji jakie dają inne modele oraz własnych oczekiwać, w końcu samemu będzie się spędzać przy nim długie godziny pracując jak i relaksując się. Dzięki posiadanym koszyczka w biurkach gamingowych DXRacer nie będzie potrzeby wstawania nawet po napoje w trakcie sesji gry lub pracy przy biurku. Zdrowie osoby spędzającej czas jest ważne dlatego warto co jakiś czas zmienić pozycję przy biurku, chociażby z siedzącej na stojącej dzięki elektrycznie regulowanym biurku. Ergonomia pracy będzie na najwyższym poziomie i pozwoli spełniać swoje niedosięgnione cele w grach oraz pracy!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl